Świętujemy setny odcinek Podcastu!
Z tej okazji ważny temat: proste podatki, problem który znów wrócił do łask mediów:-).
Czy to romantyczny mit, czy realna opcja w nowoczesnym państwie?
W tym, specjalnym – bo setnym – odcinku Podcastu – dyskutuję o tym temacie z dr. hab. Adamem Bartosiewiczem, profesorem UJD w Częstochowie, radcą prawnym i doradcą podatkowym, partnerem w Gardens Tax & Legal oraz z dr. Pawłem Mikułą, doradcą podatkowym, ekspertem VAT.
W szczególności zastanawiamy się:
– czy proste i jasne podatki są możliwe?
– dlaczego takie nie są?
– czy można coś zrobić, aby poprawić istniejący stan rzeczy?
– czy orzecznictwo sądowe pomaga czy przeszkadza?
Strona Podcastu: http://www.dziendobrypodatki.pl
Prowadzisz biuro rachunkowe lub jesteś doradcą podatkowym, radcą prawnym, adwokatem?
Sprawdź Klub Dzień Dobry Podatki: https://www.dziendobrypodatki.pl/klub
5 Comments
Z chęcią posłucham odcinka na temat tego, że przedsiębiorca może uniknąć kary, jeśli działał w dobrej wierze a jego przekonanie było uzasadnione (ale błędne) Ciekawy temat 🤔
Zapraszam do obejrzenia odcinka o czynnym żalu:-)
Zastanawiam się czy możliwe jest tworzenie przepisów i jednocześnie objaśnień na zasadzie „co autor ma na myśli” i objaśnienie byłoby napisane prostym lub wręcz potocznym językiem 🤔
Cześć, planuję wziąć pożyczkę prywatną bez oprocentowania, tzw oddaję tę sama kwotę którą pożyczam(obie strony się na to zgadzają, podpiszemy umowę), czy poza podatkiem 0.5% w US coś musze dodatkowo zapłacić? Czy taka pożyczka w oczach urzędu skarbowego jest akceptowana i nie będą próbować nałożyć jakiegoś oprocentowania na moją osobę?
Jeśli pożyczka jest udzielana podmiotowi powiązanemu – powinna być generalnie zawierana na warunkach rynkowych (oprocentowanie).