Z województwa mazowieckiego WYŁĄCZONE są następująco:
– miasto stołeczne warszawa, powiat legionowski, miński, otwocki, wołomiński, grodzki, nowodworski, piaseczyński, warszawski zachodni i pruszowski. Tzn. firmy zarejestrowane lub prowadzące działalność gospodarczą na tych terenach NIE MOGĄ wystartować w konkursie.
ROBOT PRZEMYSŁOWY,
jest to automatycznie sterowany manipulator, stacjonarny lub mobilny, który jest programowalny w trzech lub więcej osiach, przeznaczony do automatyzacji procesów przemysłowych (proces technologiczny),
AUTONOMICZNY ROBOT USŁUGOWY,
jest to maszyna posiadająca znaczący poziom autonomii, zdolna do działania w złożonym i dynamicznym środowisku mogącym wymagać interakcji z ludźmi, obiektami lub innymi urządzeniami. Do kategorii tej nie należy zaliczać robotów znajdujących zastosowanie w automatyzacji zasadniczych procesów przemysłowych. Autonomia dotyczy zakresu działania robota (np. poruszania się robotów mobilnych po zakładzie produkcyjnym) polegającej na sterowaniu określonymi funkcjami przez system komputerowy na podstawie danych pozyskanych z sensorów, bez konieczności bezpośredniej ingerencji człowieka.
0:00 – 00:23 – Wstęp
00:23 – 00:59 Cel i założenia projektu
01:00 – 01:52 Termin naboru
01:52 – 03:05 Czym jest mapa drogowa przedsiębiorstwa
03:06 – 04:14 Kto może wystartować
04:15 – 05:46 Poziom dofinansowania i koszty kwalifikowane
05:47 – 06:52 Poziom innowacyjności projektu
06:53 – 09:26 Podsumowanie
NA CO MOŻNA POZYSKAĆ DOFINANSOWANIE?
– zakup środków trwałych – zakup automatów, robotów oraz innych maszyn i urządzeń,
– zakup oprogramowania,
– zakup usług doradczych i szkoleniowych.
Skontaktuje się z nami a sprawdzimy jaka jest szansa pozyskania dofinansowania dla Twojej firmy:
Miłosz: 536 167 388
Monika: 17 865 22 42
#automatyzacja #automatyka #robotyzacja #robotyka #automatic #bezzwrotnedotacjedlafirmpodkarpackie #rzeszów #dotacjeue #dotacjeunijne #wektorwiedzy #podkarpackie #dotacjepodkarpackie #parp
3 Comments
Maszyny nowe czy mogą być tez używane ?
W przypadku tego konkursu powinny być nowe maszyny.
#UPDATE! W ZWIĄZKU Z POJAWIENIEM SIĘ INSTRUKCJI PISANIA WNIOSKU I LICZNYMI PYTANIAMI „KTO MOŻE ZROBIĆ MAPĘ DROGOWĄ FIRMY”, ODPOWIADAMY:
1. Usługi doradcze przewidziane w projekcie muszą być świadczone przez Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych (European Digital Innovation Hubs- EDIH) lub inne wyspecjalizowane podmioty w zakresie przeprowadzania audytów technologicznych wraz z diagnozą dojrzałości cyfrowej oraz opracowywania map drogowych.
2. Usługa wykonania audytu technologicznego wraz z diagnozą dojrzałości cyfrowej i mapy drogowej musi być wykonana przez podmiot wyspecjalizowany w zakresie audytu technologicznego z diagnozą dojrzałości cyfrowej i mapy drogowej.
3. Podmiot wyspecjalizowany w ww. zakresie posiadać musi przede wszystkim kadry, których kompetencje (wykształcenie i doświadczenie zawodowe) ma charakter specjalistyczny i odnosi się w szczególności do zagadnień cyfryzacji, automatyzacji, robotyzacji w obszarze zarządzania produkcją przedsiębiorstw. Opisz możliwie szczegółowo, a zarazem syntetycznie potencjał kadrowy wybranego wykonawcy, w szczególności odnoszący się do specjalistów, zaangażowanych w realizację usługi na rzecz wnioskodawcy.
4. Opis powinien potwierdzać, że wybrany wykonawca w ramach prowadzonej przez siebie profesjonalnej działalności o charakterze doradczym, zrealizował przed podpisaniem umowy z wnioskodawcą tego typu usługi na rzecz przedsiębiorstw lub organizacji. Opisz dwa przykładowe zrealizowane przez wykonawcę projekty/usługi audytu technologicznego z diagnozą dojrzałości cyfrowej zakończone opracowaniem mapy drogowej , podając nazwę podmiotu i NIP (dla podmiotów krajowych) klienta, rok realizacji usługi, bardzo krótką charakterystykę zakresu usługi (w stopniu szczegółowości, jaki nie będzie naruszał chronionej prawem tajemnicy przedsiębiorcy/organizacji, będącego/-ej wcześniejszym klientem tego wykonawcy).