Jeśli chcesz bezpłatnie sprawdzić, czy Twojej firmie przysługuje ulga na działalność B+R wypełnij formularz kontaktowy tutaj: https://dziendobrypodatki.pl/ulga-br/
1) czy Elon Musk obroniłby ulgę B+R w Polsce?
czym jest ulga B+R i jakie konkretnie korzyści może przynieść?
2) na czym polega działalność B+R, jak ją zidentyfikować i dlaczego będziecie zaskoczeni, jak wiele firm potencjalnie może z tej ulgi skorzystać?
3) jakie wydatki mogą być kosztem kwalifikowanym i na jakich zasadach?
4) czy muszę mieć dział B+R aby korzystać z ulgi?
5) jak – praktycznie – wdrożyć ulgę B+R?
6) jak ją ewidencjonować, jakiego rodzaju sporządzać dokumentację?
7) czy warto występować z wnioskiem o interpretację w sprawie ulgi B+R?
W piętnastym odcinku Podcastu mówiliśmy o rozwiązaniach tarcz antycovidowych, przygotowanych przez rząd. Okazuje się, że w systemie podatkowym jest wiele już wcześniej istniejących instrumentów, które znacząco mogą poprawić sytuację finansową firmy.
O jednym z takich rozwiązań – uldze na działalność B+R – rozmawiam dziś z Mateuszem Latkowskim. Mateusz jest doradcą podatkowym i partnerem w Gardens Tax & Legal. Z sukcesem zaimplementował w wielu firmach to rozwiązanie i opowie nam, jak w praktyce zabrać się do wdrożenia tej, bardzo ciekawej preferencji podatkowej.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które niedawno zainicjowałem. W związku z opodatkowaniem CIT spółki komandytowej postanowiłem zebrać pytania i wątpliwości, które pojawiają się w tym zakresie, a następnie opracować bezpłatny poradnik, który udostępnię niebawem na stronie Podcastu.
Już dziś zapraszam Cię na stronę http://komandytowa.dziendobrypodatki.pl, na której możesz zapisać się na listę zainteresowanych tym e-bookiem, a także pobrać dodatkowe materiały – dokumentację potrzebną przy odroczeniu wejścia w reżim CIT spółki komandytowej oraz kalkulator symulujący wysokość obciążeń spółki komandytowej jako podatnika CIT.
Strona podcastu: http://www.DzienDobryPodatki.pl