Strona podcastu: http://www.DzienDobryPodatki.pl
Indywidualne doradztwo podatkowe: kontakt@GardensTaxLegal.pl
Wraz z wejściem Polskiego Ładu 1 stycznia 2022 r. wzrosła atrakcyjność spółki z o.o. jako formy prowadzenia działalności gospodarczej. 1 lipca wszedł tzw. Nowy Polski Ład (tudzież Polski Ład 2.0).
To głównie zmiany w PIT i składce zdrowotnej – ale powstaje pytanie – czy i w jakim zakresie wpłynęły na opłacalność i atrakcyjność spółki z o.o.?
Odpowiedzią na to pytanie zajmiemy się w tym odcinku Podcastu.
Z tego odcinka dowiesz się m.in.:
1. Czy po pół roku funkcjonowania Polskiego Ładu oraz Nowym Polskim Ładzie – zmieniła się opłacalność spółki z o.o.?
2. Jak dziś – najlepiej – wypłacać pieniądze z takiej spółki?
3. Co z tzw. powtarzającymi się świadczeniami niepieniężnymi (art. 176 KSH)?
4. Czy to prawda, że zwiększy się atrakcyjność wypłat dla członków zarządu?
5. Co dobrego – a co niedobrego – niosą ze sobą – dla spółek z o.o. – planowane zmiany w CIT?
Podcastu można również posłuchać na Youtubie i Spotify, na telefonie Apple w aplikacji „Podcasty” oraz na telefonie z systemem Android w aplikacji Podcasty Google.
6 Comments
Czy nie opłaca się założyć spzoo tylko dla tego żeby nie płacić zusu? Mówimy o programiście, który chce korzystać z ulgi IPBOX.
Nie widzę tego:). Jeśli ZUS miałby być jedynym argumentem, to na pewno się to nie opłaci (sama księgowość może być droższa od tej oszczędności w ZUS). Do tego wspólnik musi przecież obciążać spółkę w jakiejś formie, a nie wszystko da się ująć w art. 176 ksh.
@@DzienDobryPodatki miesięczny koszt ZUSu to 1,5k, a pełna księgowość to mniej niż 500zł. To nie jest oszczędność 12k rocznie?
Polemizowałbym z tymi kwotami:). Poza tym, niestety, trudno jest uniknąć ZUS w takim przypadku – na jakiejś podstawie wspólnik dla spółki musi pracować. Art. 176 nie załatwi wszystkiego.
Bardzo fajny kanał i mega przydatna wiedza – dostępna za free dla wszystkich !! komentarz i like dla zasięgów i jako wynagrodzenie należne za cenną wiedzę
Fajne info