Ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową to wciąż niedoceniany, a bardzo skuteczny instrument optymalizacji podatkowej. Dla wielu firm – szczególnie produkcyjnych (ale nie tylko!) to szansa na znaczne oszczędności podatkowe.
Dzięki możliwościom „wstecznego” wdrożenia ulgi, to także okazja do odzyskania istotnych kwot podatku za 5 lat wstecz.
Jeśli chcesz, żebyśmy bezpłatnie sprawdzili, czy istnieją u Ciebie (albo u Twojego klienta) możliwości do wdrożenia ulgi, wypełnij formularz na stronie: https://www.ulga-br.pl
Strona podcastu: http://www.DzienDobryPodatki.pl
Kalkulator Podatkowy Przedsiębiorcy: https://dziendobrypodatki.pl/fundamenty/
Indywidualne doradztwo podatkowe: kontakt@GardensTaxLegal.pl
Kurs online „Wszystko o Estońskim CIT”: https://www.ecit.pl/kurs
3 Comments
Super wytłumaczone, dzięki !!!
Ulga b+r czyli, wdrożenie procedur, zmiana polityki rachunkowości, opisy projektów i mrówcza praca działu księgowo-kadrowego i nie tylko. Oczywiście rozwiązanie może być korzystne w przypadku podmiotów, które faktycznie ponoszą znaczne koszty w innowację ale niestety pojawiające się bardzo dziwne pomysły wielu „doradców” i niestety wrrrr Pana Michała również to dotyczy, zachęcających firmy do korekt deklaracji w związku z ulgą b+r i to nawet 5 lat wstecz to istnie makiaweliczny pomysł. Wizja zwrotu dla właściciela jest oczywiście kusząca ale co zrobić z zarzutem pozorowanych działań , zatwierdzonymi i złożonymi już do KRS sprawozdaniami finansowymi w których nie ma nawet wzmianki w inf. dod. o tej uldze.
Usystematyzujmy:
1. To prawda, że wdrożenie ulgi B+R wymaga pracy – ale można ją w 95% zdelegować – właśnie na tym polega nasze wsparcie dla firm – po wdrożeniu kilkudziesięciu takich projektów, „mrówczość” pracy minimalizujemy dzięki know-how.
2. Uzyskanie korzyści z ulgi B+R poprzez korektę i zwrot podatku jest nawet często bezpieczniejsze niż wdrażanie “na przyszłość“, ponieważ z reguły urząd skarbowy weryfikuje zasadność zwrotu w drodze czynności sprawdzających, co daje spory komfort.
3. Oczywiście można ulgę wdrażać “po partyzancku” (co zawsze odradzamy), albo z głową – nie ma w takim wypadku mowy o żadnych pozorowanych działaniach, do kosztów kwalifikowanych zaliczamy tylko wydatki “żelazne”. Generalnie na tym właśnie polega nasza propozycja bezpłatnej analizy – sprawdzamy, czy dla danej firmy ulgę można sensownie i bezpiecznie wdrożyć. Jeśli nie – odradzamy.
4. Informacja o skorzystaniu z ulgi B+R w sprawozdaniu finansowym nie jest warunkiem skorzystania z ulgi, moim zdaniem ma wyłącznie walor prezentacyjny.
Proszę mi wierzyć, ostatnie czego chcę, to wpuszczanie klientów na minę, przecież to bez sensu:-)