Pamiętaj, że „handlowcy, którzy błędów nie popełniają, więcej przychodu dają.” Sprawdź nasze szkolenia zamknięte dla handlowców i zespołów:
► https://www.sellwise.pl/szkolenia-sprzedazowe/
Link do badania IRSM (Jak kupuje B2B w Polsce), o którym wspominam w materiale:
► https://irsm.pl/badania-irsm/jak-kupuje-b2b-w-polsce/
Dzisiejszy odcinek, choć na pierwszy rzut oka prosty i niepozorny, może znacząco zwiększyć przychód w Twojej firmie.
Przechodzę w nim przez 6 najczęściej spotykanych błędów w sprzedaży B2B, które popełniają handlowcy i właściciele firm (a które wśród polskich firm często obserwują konsultanci SellWise). Każdy z nich bardzo szczegółowo opisuję, punktuję i podaję alternatywne, poprawne rozwiązania.
Jeżeli znasz błędy w sprzedaży B2B, których nie wymieniłem w materiale, podziel się nimi w komentarzu.
Po obejrzeniu odcinka koniecznie zostaw subskrypcję, istnieje całkiem spora szansa, że w przyszłości ten kanał pomoże uniknąć Ci jeszcze wielu innych błędów, nie tylko w sprzedaży. 🙂
Szymon Negacz.
Więcej o WiseGroup:
► https://wisegroup.pl/
Kanał został stworzony we współpracy z:
► https://jutubex.pl/
__________________________________________
Mój Instagram: https://www.instagram.com/szymonnegacz/
Mój LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/szymonnegacz/
_________________________________________
00:00 Błędy w sprzedaży.
00:26 Wprowadzenie do materiału.
00:58 Pierwszy błąd.
03:35 Drugi błąd.
07:57 Trzeci błąd.
10:04 Czwarty błąd.
11:44 Piąty błąd.
14:37 Szósty błąd.
_________________________________________
#wisegroup #biznes #szymonnegacz
3 Comments
Jak zawsze petarda
Niestety nie jestem przedsiębiorcą ale pracuję w pewnej firmie jako serwisant. Gdy jadę do klienta na awarię lub usterkę to często firma przypomina nam aby starać sie „sprzedać” klientowi jakieś dodatkowe produkty na których firma zarabia dzięki naliczaniu ekstra marży. Najlepszym sposobem na to jaki znalazłem jest po prostu rozmowa z klientem i przeprowadzenie wywiadu. Podczas rozmowy pytam o problemy z jakimi się aktualnie zmaga np. z danym urządzeniem, w jaki sposób aktualnie starają się rozwiązywać tymczasowo dane problemy itp. Wowczas po wysluchaniu spokojnie i bez emocji zaczynam klientowi opowiadać jakie ja mam sposoby na rozwiązanie tego problemu i opisuję mu strategię działania mojego produktu. Zazwyczaj wtedy jest to moment gdy klient lekko zadziwiony mówi, ze to jest wlasnie to czego on szukał. Później rozmowy na temat ceny i mozliwosci jej regulacji itp. i po kilku dniach sam dzwoni, ze sie zdecydiwał i zebym najlepiej przyjechał do niego zaimplementować nowe rozwiązanie najlepiej za 5 minut 😊
Historia z pośrednikami to niestety norma. Sam jestem agentem i muszę się zderzać z niechęcią/nieufnością ze strony osób które spotkały takich pośredników jak w przykładzie. Na to dlaczego tak jest składa się kilka czynników. Po deregulacji zawodu większość pośredników z „doradców” stało się „handlowcami”. Dlaczego? Bo taki przykład idzie z góry (od właścicieli wielu agencji) – pozyskać, sprzedać i następne, w końcu jak często statystyczny klient sprzedaje / kupuje nieruchomość. Ale to dobrze, że tak jest bo Ci którzy nie stali się handlowcami i nadal świadczą usługi doradcze, mają zdecydowanie łatwiej się wyróżnić:)